فال آینه 

هر جسم صیقلی و صاف و شفاف که نور و تصاویر را بازتاب دهد و الخصوص سنگی که در پشت آن با استفاده از نقره و جیوه اندود کرده اند برای بالاترین درجه بازتاب نور را آینه گویند. از قدیم الایام از هر جسم صیقلی و شفاف که نور را بازیاب میداده برای پیشگویی و آینده بینی، جادو و دفع شر نیروهای شرور استفاده میشده است. حتی از قدرت اشرار میترسیدند که روح آنها به تسخیر کند و بدزدد. امروزه و در دنیای امروزی از آینه علاوه بر آینده، از گذشته( در علم روانشناسی و سایکیک) هم خبر میگیرند. همانطور که قدرتی ماورایی برای آینده در نظر گرفته اند، برخی نیز به قدرت شر آینه اشاره داشته اند به طوری که در بسیاری از فرهنگ ها نگاه کردن در آینه باعث مرگ ناگهانی خواهد شد زیرا بر این اعتقاد بوده اند که با نگاه کردن در آینه انسان روح خود را میبیند و هر کس روح خود را ببیند به طور ناگهانی خواهد مرد. خرافات یا اعتقادات عجیبی در آینه وجود دارد. به طور مثال معروف است هر کس در شب هنگام به مدت طولانی به آینه نگاه کند(به طور مستقیم یا در زیر نور شمع) شیطان(یا روح خبیسی)را میبیند.به همین علت در فرهنگهایی و رسوماتی هست که در شب هنگام بهتر است روی آینه ها( یی که در اتاق خواب هستند) را پوشاند. معروف است که آتش عنصر روح است و عناصر ماورایی و نادیده را جذب میکند برای همین استفاده از نور شمع در اتاق خواب ها توصیه نمیشود. همینطور گفته شده کسانی که چشم شور دارند اگر به یک آینه زیاد نگاه کنند، آینه میشکند یا سطح آن مسموم میشود و دیگر نباید در آن آینه نگریست. در قرن هفدهم از آینه به عنوان دفع شر و زخم چشم استفاده میشد به طوری که در کلاه های خود آینه بسیار کوچکی تعبیه میکردند. اگر آینه میشکست یعنی تا هفت سال بد بیاری در انتظار فرد بوده. در خانه ای اگر آینه ای میشکسته به دید آینده ای تلخ و یا حتی مرگ به آن مینگریستند و حتی یکی گفته شده هر دختر مجردی که در شب هنگام بازتاب ماه را در آینه نظر کند از زمان ازدواج خویش آگاه شود و اگر این اتفاق در شب هالویین انجام گیرد، تصویری از همسر خود را نیز ببیند. خرافات و اعتقادات و حقایق در هم آمیخته هستند و همیشه بوده و هستند و خواهند بود. با استفاده از عقل و منطق و باورهای خود باید درست را از نادرست تشخیص داد.

دانش آموزان و دانشجویان علوم غریبه در غرب از آینه به عنوان کلیدی برای ورود به دنیای ارواح استفاده میکنند. به نظر آنها خیره شدن در آینه میتواند بصیرت و نگاه هایی آنی و الهاماتی را به آنها وارد کند که باعث پیشرفت و حل مشکلاتی که به آنها فکر میکنند میشود و حتی به آنها کمک میکند تا هاله و تشعشعات نورانی اجسام و افراد را بهتر ببینند.

فال آینه بیشتر در قدما دیده میشود و در بیشتر فرهنگ ها نیز وجود داشته. در میان رمی ها و در میان یونانیان و حتی یکی از معروف ترین آینه بین ها و آینده بین ها که با استفاده از آینه و نوعی سنگ سیاه که به آینه سیاه مشهور است(آبسیدن سیاه) در زمان ملکه الیزابت اول میزیسته که از آن به عنوان یکی از نوابغ دوره ی خود یاد میکنند (جان دی).فال آینه بیشتر در شرق استفاده میشود تا در غرب. در قسمت هایی از هند و چین هنوز از فال آینه استفاده میشود. در حالی که در غرب به آینه و فال آینه زیاد مورد توجه نیست. برای گرفتن فال آینه آداب و روشی وجود دارد که هنوز در هند به آن عمل میکنند.مانند روزه گرفتن و لباس پاکیزه پوشیدن و دعا و نیایش انجام دادن و حتی انجام رسوم آماده سازی آینه.

روشهای زیادی برای انجام فال آینه وجود دارد که به علت عدم رواج خرافات و بد آموزی در جامعه از بیان آنها معذوریم زیرا مخاطبین ما از مخاطبین عام هستند و از همه اقشار جامعه وجود دارند. برای همین فقط به یکی از روش های ساده و ابتدایی فال آینه اشاره ای میکنیم که احتیاج به مفسر و تعبیرگر دارد. برای همین هر کسی توان اجرای آن را ندارد و کسانی هم که دارند از آن برای ارتزاق استفاده نمیکنند. در این روش یک آینه(جنس آینه ؟ الله اعلم) را به دیوار آویخته( رو به چه سمتی؟ الله اعلم) و میزی را جلوی آن قرار میدهیم به طوری که میز(جنس میز؟الله اعلم) جلوی آینه را نگیرد و تمام آینه پیدا باشد.آنگاه در ظرفی(جنس ظرف؟ الله اعلم) آب ریخته و آب را میجوشانیم. به محض جوش آمدن آب، آن ظرف را بر روی میز قرار میدهیم تا بخارات آب روی آینه را بپوشاند. در اینجا دو روش برای تفسیر و تعبیر وجود دارد که مفسر بنا به شرایط و نوع آینه بینی از آن استفاده میکند. یکی از روی اشکال و شکل هاییی که بخار آب روی آینه تشکیل داده که نیاز به تفسیر جداگانه و مفصل دارد و دیگری بعد از گذشت ده یا 15 دقیقه و تبدیل قطرات آب و اشکال جدیدی که به وجود می آید و تفسیر و تعبیر آنها. در هر دو صورت این نوع فال آینه که ساده ترین و از ابتدایی ترین روش هاست نیاز به دانش و آگاهی و علم مخصوص خود است. در مدارج بالاتر از آینه های حیوه ای و نقره ای استفاده نمیشود و از سنگ های معدنی با خواص خاص استفاده میشود.به طور مثال برای عمل های عام از سنگ آبسیدن سیاه استفاده میشود و بقیه سنگ ها نیز مجال بیان آن نیست.

 

Comments (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

یک همدم خوب

This comment was minimized by the moderator on the site

yyyyyyy

هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.

نظر دادن رایگان است!

  1. به عنوان میهمان نظر شما ثبت میشود ثبت نام یا ورودبه حساب
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

ثبت نام|ورود

آخرین نظرات

اتنا مجدمی posted a comment in جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف ع
نام همسر علی
نظرباز posted a comment in فال تاروت
تست نظر
Guest posted a comment in فال ذهن
خیلی باحال بود
Guest posted a comment in درخواست فال ازدواج
سلام منم فال ازدواج میخواستم ممنونم

آمارکده فالینه

ما 196 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مسئولیت استفاده از خدمات فالینه

وب سایت فالینه هیچ مسئولیتی در قبال هر واکنش و عملی که بر پایه ی اطلاعات ارائه شده توسط این وب سایت انجام شود نخواهد بود. تمام اطلاعات ارائه شده فقط به قصد سرگرمی است و وب سایت فالینه مسئول برداشت شخصی شما و عواقب اشتباه برداشت شما نیست و نخواهد بود.  اعتقاد داشتن بازدیدکننده به فال، تفال و ماورا و استفاده از فالهای فالینه دیدگاه و نظر شخصی کاربران میباشد. شما با ورود به وب سایت فالینه تمام مسئولیت های ناشی از انتخاب خود را پذیرفته اید.در غیر اینصورت لطفا از وب سایت خارج شوید.