فال آینه

فال آینه 

هر جسم صیقلی و صاف و شفاف که نور و تصاویر را بازتاب دهد و الخصوص سنگی که در پشت آن با استفاده از نقره و جیوه اندود کرده اند برای بالاترین درجه بازتاب نور را آینه گویند. از قدیم الایام از هر جسم صیقلی و شفاف که نور را بازیاب میداده برای پیشگویی و آینده بینی، جادو و دفع شر نیروهای شرور استفاده میشده است. حتی از قدرت اشرار میترسیدند که روح آنها به تسخیر کند و بدزدد. امروزه و در دنیای امروزی از آینه علاوه بر آینده، از گذشته( در علم روانشناسی و سایکیک) هم خبر میگیرند. همانطور که قدرتی ماورایی برای آینده در نظر گرفته اند، برخی نیز به قدرت شر آینه اشاره داشته اند به طوری که در بسیاری از فرهنگ ها نگاه کردن در آینه باعث مرگ ناگهانی خواهد شد زیرا بر این اعتقاد بوده اند که با نگاه کردن در آینه انسان روح خود را میبیند و هر کس روح خود را ببیند به طور ناگهانی خواهد مرد. خرافات یا اعتقادات عجیبی در آینه وجود دارد. به طور مثال معروف است هر کس در شب هنگام به مدت طولانی به آینه نگاه کند(به طور مستقیم یا در زیر نور شمع) شیطان(یا روح خبیسی)را میبیند.به همین علت در فرهنگهایی و رسوماتی هست که در شب هنگام بهتر است روی آینه ها( یی که در اتاق خواب هستند) را پوشاند. معروف است که آتش عنصر روح است و عناصر ماورایی و نادیده را جذب میکند برای همین استفاده از نور شمع در اتاق خواب ها توصیه نمیشود. همینطور گفته شده کسانی که چشم شور دارند اگر به یک آینه زیاد نگاه کنند، آینه میشکند یا سطح آن مسموم میشود و دیگر نباید در آن آینه نگریست. در قرن هفدهم از آینه به عنوان دفع شر و زخم چشم استفاده میشد به طوری که در کلاه های خود آینه بسیار کوچکی تعبیه میکردند. اگر آینه میشکست یعنی تا هفت سال بد بیاری در انتظار فرد بوده. در خانه ای اگر آینه ای میشکسته به دید آینده ای تلخ و یا حتی مرگ به آن مینگریستند و حتی یکی گفته شده هر دختر مجردی که در شب هنگام بازتاب ماه را در آینه نظر کند از زمان ازدواج خویش آگاه شود و اگر این اتفاق در شب هالویین انجام گیرد، تصویری از همسر خود را نیز ببیند. خرافات و اعتقادات و حقایق در هم آمیخته هستند و همیشه بوده و هستند و خواهند بود. با استفاده از عقل و منطق و باورهای خود باید درست را از نادرست تشخیص داد.

دانش آموزان و دانشجویان علوم غریبه در غرب از آینه به عنوان کلیدی برای ورود به دنیای ارواح استفاده میکنند. به نظر آنها خیره شدن در آینه میتواند بصیرت و نگاه هایی آنی و الهاماتی را به آنها وارد کند که باعث پیشرفت و حل مشکلاتی که به آنها فکر میکنند میشود و حتی به آنها کمک میکند تا هاله و تشعشعات نورانی اجسام و افراد را بهتر ببینند.

فال آینه بیشتر در قدما دیده میشود و در بیشتر فرهنگ ها نیز وجود داشته. در میان رمی ها و در میان یونانیان و حتی یکی از معروف ترین آینه بین ها و آینده بین ها که با استفاده از آینه و نوعی سنگ سیاه که به آینه سیاه مشهور است(آبسیدن سیاه) در زمان ملکه الیزابت اول میزیسته که از آن به عنوان یکی از نوابغ دوره ی خود یاد میکنند (جان دی).فال آینه بیشتر در شرق استفاده میشود تا در غرب. در قسمت هایی از هند و چین هنوز از فال آینه استفاده میشود. در حالی که در غرب به آینه و فال آینه زیاد مورد توجه نیست. برای گرفتن فال آینه آداب و روشی وجود دارد که هنوز در هند به آن عمل میکنند.مانند روزه گرفتن و لباس پاکیزه پوشیدن و دعا و نیایش انجام دادن و حتی انجام رسوم آماده سازی آینه.

روشهای زیادی برای انجام فال آینه وجود دارد که به علت عدم رواج خرافات و بد آموزی در جامعه از بیان آنها معذوریم زیرا مخاطبین ما از مخاطبین عام هستند و از همه اقشار جامعه وجود دارند. برای همین فقط به یکی از روش های ساده و ابتدایی فال آینه اشاره ای میکنیم که احتیاج به مفسر و تعبیرگر دارد. برای همین هر کسی توان اجرای آن را ندارد و کسانی هم که دارند از آن برای ارتزاق استفاده نمیکنند. در این روش یک آینه(جنس آینه ؟ الله اعلم) را به دیوار آویخته( رو به چه سمتی؟ الله اعلم) و میزی را جلوی آن قرار میدهیم به طوری که میز(جنس میز؟الله اعلم) جلوی آینه را نگیرد و تمام آینه پیدا باشد.آنگاه در ظرفی(جنس ظرف؟ الله اعلم) آب ریخته و آب را میجوشانیم. به محض جوش آمدن آب، آن ظرف را بر روی میز قرار میدهیم تا بخارات آب روی آینه را بپوشاند. در اینجا دو روش برای تفسیر و تعبیر وجود دارد که مفسر بنا به شرایط و نوع آینه بینی از آن استفاده میکند. یکی از روی اشکال و شکل هاییی که بخار آب روی آینه تشکیل داده که نیاز به تفسیر جداگانه و مفصل دارد و دیگری بعد از گذشت ده یا 15 دقیقه و تبدیل قطرات آب و اشکال جدیدی که به وجود می آید و تفسیر و تعبیر آنها. در هر دو صورت این نوع فال آینه که ساده ترین و از ابتدایی ترین روش هاست نیاز به دانش و آگاهی و علم مخصوص خود است. در مدارج بالاتر از آینه های حیوه ای و نقره ای استفاده نمیشود و از سنگ های معدنی با خواص خاص استفاده میشود.به طور مثال برای عمل های عام از سنگ آبسیدن سیاه استفاده میشود و بقیه سنگ ها نیز مجال بیان آن نیست.

 

نظرات (2)

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

یک همدم خوب

همدم
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

yyyyyyy

hany
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آخرین نظرات

§øğôl یک نظر در جواب فال اسم با حروف کلمن-ن ارسال کرده است
سپهر یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف س ارسال کرده است
من اصلأ نمی‌دونم چطوریه ولی خوبه حتماً
atena یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
واو همه رو زد ب هدف
رها یک نظر در فال قهوه ارسال کرده است
سلام وقت بخیر فال قهوه میخواستم تشکر از سایت خوبتون
ریحانه یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف ع ارسال کرده است
خدایا میخوامش ...علی جانم❤
Ali یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر اینده
صبا پورمحمد یک نظر در حروف ابجد و فال ابجد ارسال کرده است
فال می‌خوام برای عشق
مهدیه یک نظر در جواب فال اسم با حروف حطی - حرف ح ارسال کرده است
مهدیه هستم ۲۷ ساله اسم همسر منو بگید
مهدیه یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر منو بگید مهدیه ۲۷ساله
هستي یک نظر در فال اسم با حروف هوز - حرف اول "هـ" ارسال کرده است
نام همسر آينده من رو بگين لطفا

ما 103 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیوستن به خانواده فالینه

ورود
x
x
ثبت
x

دریافت پیشنهادات داغ

Please enable the javascript to submit this form