فال تاروت

فال تاروت

فال تاروت

فال تاروت از متداول ترین فال های کارتی مرسوم در ایران و جهان می باشد که مورد توجه همگان است.

ریشه یابی لغت تاروت

برای تاروت تاریخچه های متفاوت و جالبی بیان شده که سعی میکنیم در این قسمت به تمام نکات مشهور و مصطلح در رابطه با تاروت بپردازیم. تاروت از 78 برگ تشکیل شده که از آن برای بازی استفاده میکردند. این بازی ابتدا در ایتالیا بازی میشد و قدیمی ترین مدارک مستدل موجود مربوط به اواسط قرن پانزدهم میلادی است.نام بازی در ابتدا تریفونی بوده و بعد به تاروچی معروف گشت و در زمان حال تاروچی از ریشه ی ایتالیایی خود در زبان فرانسه و انگلیسی به تاروت تبدیل گشته است. از مبدا و انتخاب چنین اسمی اطلاعات کامل و دقیقی در دست نیست ولی به گفته ی بعضی ها این کلمه از ریشه ای  ایتالیایی"رود تارو" در شمال ایتالیا در نزدیکی میلان و بولونیا نشات گرفته.بعضی ها هم معتقد به ریشه ای عربی برای این کلمه هستند. بعضی ها میگویند از طرق(به معنی راه ها) و بعضی ها هم به فعل(ترک) به معنی ترک کردن اعتقاد دارند. البته در ریشه یابی در اصلی ترین فرهنگ لغات قدیمی فرانسوی ریشه این کلمه را کلمه ی ایتالیایی(tarocco) میداند و ریشه tarocco را از لغت عربی "طرح" میدانند. و البنه این سئوال هم مطرح است که آیا تاروت با فرشتگان هاروت و ماروت(که در قرآن کریم نامشان آمده است) ارتباطی وجود دارد یا خیر زیرا با شباهت بسیار در تلفظ این سه کلمه احتمال وجود ارتباط را بیشتر میکند."هاروت"، "ماروت" و "تاروت".

در هر حالتی چیزی که به طور حتم و مسلم در حال حاضر در بین تمام اقوام مختلف پذیرفته شده است، نام فعلیست و همه آن را تاروت می نامند.وسئوالی اینجا مطرح میشود که آیا این کارت ها فقط به درد بازی میخورند؟ پس چرا اینقدر این کارت ها معروف هستند و در اغلب نقاط جهان، فال تاروتیکی از فال های پرطرفدار می باشد ؟

تاریخچه تاروت

در اواخر قرن چهاردهم کارت بازی وارد اروپا شد. احتمالا از طریق مملوک السلاطین در مصر. بازی بسیار شبیه به برگه های تاروت فعلی بودند و دارای چهار خال شمشیر، ستاره، جام  و سکه بوده است. و این اشکال هنوز هم در قسمت هایی از ایتالیا و پرتغال و اسپانیا پیدا میشود.

اولین سری کارت های تولید شده ی تاروت در بین سالهای 1430-1450 میلادی در میلان و فرارا و بولونیا در شمال ایتالیا ایجاد شد. این کارها را ترونفی (در ایتالیایی) و ترامپس(در انگلیسی) می نامند.قدیمیترین نسخه باقی مانده از تاروت متعلق به اواسط قرن پانزدهم میباشد که در مالکیت خانواده ی ویسکونتی اسفورزا (Visconti-Sforza) فرماندار شهر میلان بوده است و فقط 15 برگه از این ورق ها موجود می باشد و بقیه از بین رفته اند.

 

پیشگویی و آینده نگری در کارت های تاروت برای اولین بار در سال 1540 در کتاب "معجزات فرانچسکو مارکولینو دا فورلی" که اجازه استفاده از کارت ها برای پیشگویی از روش ساده ای را میداد. ولی از نوشته هایی که در سال 1735 استخراج شده اند ، برای هر برگه و ورق تاروت خاصیت ها و معانی ذکر شده که به نوعی با هم سیستم و نظامی یکپارچه تشکیل میدهند که از این طریق میتوانستند فال تاروت بگیرند. همچنین در نوشته های گیاکومو کاسانووا آمده است که دوست دختر روسی الاصلش به طور مداوم از این کارت ها برای پیشگویی آینده استفاده میکرده.

در سال های بعد کارت های تاروت به جادو و مرموز بودن ارتباط داده شدند و تا قرن هجدهم به عنوان ابزار فالگیری و آینده نگری مورد استفاده معدود افرادی قرار میگرفت و بین قرن هجدهم و نوزدهم با کتاب "دنیای اولیه" اثر  آنتونی کرت دو گلبین به محبوبیت و معروفیت رسید. در این کتاب هر کارت تاروت به عنوان نماد و سمبل چیزی در نظر گرفته شد و نویسنده اذعان داشته بود که کارت های تاروت دو مارسی با رازهایی از Isis و Thoth از مصر باستان ارتباطی مستقیم دارند.

آنتونی کرت دو گلبیت کشیشی سویسی بود که حتی ادعا کرده بود که ریشه تاروت از "تار" به معنی 'بهترین' و "رو" به معنی 'جاده و مسیر' است و تاروت به معنی " بهترین جاده"  به سوی خرد است.

 

در حال تکمیل

فال تاروت کبیر

فال تاروت آینده

فال تاروت تک کارتی

فال تاروت سه کارتی

فال تاروت 9 کارتی

فال تاروت 12 کارتی

فال روزانه تاروت

انواع فال های تاروت در این قسمت قرار خواهد گرفت. این فال ها اختصاصی فال اینه هستند و در هیچ وب سایتی به غیر از مرجع تخصصی فال ها نخواهید دید.

حداقل 12 نوع مختلف فال تاروت در جهان وجود دارد که تا حد امکان  و در صورت مغایر نبودن با قوانین جمهوری اسلامی برای شما تشریح و تبیین خواهد شد.

(به علت وجود محدودیت هایی فعلا از پیشگویی آینده شما به طور خصوصی معذوریم  فقط در صورت درخواست مشورت و مشاوره با ما از طریق ایمیل تماس بگیرید.)

نظرات (44)

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام میخوام بفهمم به کسی که دوسش دارم میرسم باهاش ازدواج میکنم یا نه

راضیه
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

خوب می باشد

afsaneh
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

11octسلام میخواهم در باره ایده ام بفهمم که با چه کسی اذدواج میکنم

نبیلا
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام لطفا برام فال تاروت درمورد آینده بگیرید

الهام
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام لطفا درمورد آیندم میخواستم بدونم

الهام
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

میخوام بدونم به عشقم مجید میرسم یا نه

مهشید
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام لطفا يه فال براي اينده من بگيرد تشكر

زمان
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام لطفا یه فال برایم بگیرد

زمان
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام لطفا یه فال برایم بگیرد

sara
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

ye fal taroot plz

parisa
هنوز نظری ارسال نشده است
نمایش نظر بیشتر

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آخرین نظرات

§øğôl یک نظر در جواب فال اسم با حروف کلمن-ن ارسال کرده است
سپهر یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف س ارسال کرده است
من اصلأ نمی‌دونم چطوریه ولی خوبه حتماً
atena یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
واو همه رو زد ب هدف
رها یک نظر در فال قهوه ارسال کرده است
سلام وقت بخیر فال قهوه میخواستم تشکر از سایت خوبتون
ریحانه یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف ع ارسال کرده است
خدایا میخوامش ...علی جانم❤
Ali یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر اینده
صبا پورمحمد یک نظر در حروف ابجد و فال ابجد ارسال کرده است
فال می‌خوام برای عشق
مهدیه یک نظر در جواب فال اسم با حروف حطی - حرف ح ارسال کرده است
مهدیه هستم ۲۷ ساله اسم همسر منو بگید
مهدیه یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر منو بگید مهدیه ۲۷ساله
هستي یک نظر در فال اسم با حروف هوز - حرف اول "هـ" ارسال کرده است
نام همسر آينده من رو بگين لطفا

ما 128 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیوستن به خانواده فالینه

ورود
x
x
ثبت
x

دریافت پیشنهادات داغ

Please enable the javascript to submit this form