فال تاس

فال تاس یکی از قدیمی ترین فال های جهان میباشد که بر اساس ریختن تاس فال گرفته میشود. قدیمی ترین تاس که در پنج هزار سال پیش کشف شده است در منطقه ایران بوده است.ریشه ی تاس از یکی از قدیمی ترین وسیله ی بازی که تکههایی از استخوان بوده است که به قاپ معروف می باشد. قاپ بازی در ایران نیز محبوب بوده است. به قاپ در دوره ی رومی ها "تالی" میگفتند. تالی دارای چهار وجه بوده و با شماره های I ,III,IV,VI شماره گذاری میشده. بهترین حالت اعدادرا ونروس یا باسیلیکوس میگفتند که شماره های I ,III,IV,VI می آمده و بدترین حالت ممکن هم I,I,I,I بوده که آن را کانس یا کانیکولا میگفته اند.به مرور زمان تاس های شش وجهی ابداع شدند و به نام تسرای معروف شدند. و تاس در فرهنگ چینی وارد شد و چینی ها تاس را گسترش دادند و دومینوز اختراع شد. تاس را یکی از ساده ترین وسیله ها برای فال گرفتن است و برای همین فال تاس در همه جای جهان محبوب و با مراسم و شیوه ها و قوانین خاص خودش برگزار میشود.

 

انواع تاس

 

در حالت کلی در جهان مدرن امروز،تاس های شش وجهی بسیار متداول هستند ولی در مواردی میتوان تاس های 16 وجهی و 28 وجهی و حتی 32  وجهی و ... را پیدا کرد ولی در گذشته از تاس های چهار وجهی نیز استفاده می شده است.تاس های شش وجهی به علت محبوبیت بیشتر در جهان مورد استفاده در فال تاس قرار می گیرند و منابع معتبرتری برای خواندن فال را دارا می باشند.تاس های شش وجهی به دو نوع تاس تقسیم میشوند. تاس غربی و تاس آسیایی. تاس غربی و تاس آسیایی با هم تفاوت هایی دارند که کاربرد آن ها را از هم متمایز میکند.

در تاس آسیایی شماره یک و شماره چهار به رنگ قرمز میباشد. و شماره یک از حالت عادی بزرگتر است تا تعادل و بالانس در بین انرژی های ساطع شده با سایر وجه های تاس در فال تاس برابر باشد تا به بهترین نتیجه برسیم. تفاوت دیگری که بین تاس غربی و تاس آسیایی وجود دارد این است که نقطه ها در تاس آسیایی به سمت مرکز متمایل هستند ولی در تاس غربی نقطه ها به سمت گوشه ها تمایل دارند.

 

تاس شش وجهی آسیایی

 

تاس آسیایی

 

تاس شش وجهی غربی

 

 تاس غربی

 

برای فال تاس میتوان از یک تاس، دو تاس و یا سه تاس استفاده کرد.استفاده از سه تاس در حال حاضر رایج ترین نوع فال تاس میباشد. که خود به دو نوع پرتاب تاس تقسیم میشود. 3 بار یک تاس پرتاب شود و سه تاس همزمان پرتاب شوند.

 

انواع فال تاس

فال تاس بر اساس فال نامه ترکی باستان

کتابی که امروزه در موزه در بریتانیا نگهداری میشود. این کتاب در غار موگای(غار هزار بودا - یکی از 3 معابد معروف چینی ها) در  دون هانگ چین پیدا شده ولی کتاب به خط ترکی باستان که منشا آن را دشت اورخون در مغولستان میدانند نوشته شده است.

در حال تکمیل

Comments (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Kheili khube

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ایا به کسی که دوستش دارم میرسم؟

هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.

نظر دادن رایگان است!

  1. به عنوان میهمان نظر شما ثبت میشود ثبت نام یا ورودبه حساب
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

ثبت نام|ورود

آخرین نظرات

اتنا مجدمی posted a comment in جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف ع
نام همسر علی
نظرباز posted a comment in فال تاروت
تست نظر
Guest posted a comment in فال ذهن
خیلی باحال بود
Guest posted a comment in درخواست فال ازدواج
سلام منم فال ازدواج میخواستم ممنونم

آمارکده فالینه

ما 84 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مسئولیت استفاده از خدمات فالینه

وب سایت فالینه هیچ مسئولیتی در قبال هر واکنش و عملی که بر پایه ی اطلاعات ارائه شده توسط این وب سایت انجام شود نخواهد بود. تمام اطلاعات ارائه شده فقط به قصد سرگرمی است و وب سایت فالینه مسئول برداشت شخصی شما و عواقب اشتباه برداشت شما نیست و نخواهد بود.  اعتقاد داشتن بازدیدکننده به فال، تفال و ماورا و استفاده از فالهای فالینه دیدگاه و نظر شخصی کاربران میباشد. شما با ورود به وب سایت فالینه تمام مسئولیت های ناشی از انتخاب خود را پذیرفته اید.در غیر اینصورت لطفا از وب سایت خارج شوید.