فال تاس

فال تاس

فال تاس یکی از قدیمی ترین فال های جهان میباشد که بر اساس ریختن تاس فال گرفته میشود. قدیمی ترین تاس که در پنج هزار سال پیش کشف شده است در منطقه ایران بوده است.ریشه ی تاس از یکی از قدیمی ترین وسیله ی بازی که تکههایی از استخوان بوده است که به قاپ معروف می باشد. قاپ بازی در ایران نیز محبوب بوده است. به قاپ در دوره ی رومی ها "تالی" میگفتند. تالی دارای چهار وجه بوده و با شماره های I ,III,IV,VI شماره گذاری میشده. بهترین حالت اعدادرا ونروس یا باسیلیکوس میگفتند که شماره های I ,III,IV,VI می آمده و بدترین حالت ممکن هم I,I,I,I بوده که آن را کانس یا کانیکولا میگفته اند.به مرور زمان تاس های شش وجهی ابداع شدند و به نام تسرای معروف شدند. و تاس در فرهنگ چینی وارد شد و چینی ها تاس را گسترش دادند و دومینوز اختراع شد. تاس را یکی از ساده ترین وسیله ها برای فال گرفتن است و برای همین فال تاس در همه جای جهان محبوب و با مراسم و شیوه ها و قوانین خاص خودش برگزار میشود.

 

انواع تاس

 

در حالت کلی در جهان مدرن امروز،تاس های شش وجهی بسیار متداول هستند ولی در مواردی میتوان تاس های 16 وجهی و 28 وجهی و حتی 32  وجهی و ... را پیدا کرد ولی در گذشته از تاس های چهار وجهی نیز استفاده می شده است.تاس های شش وجهی به علت محبوبیت بیشتر در جهان مورد استفاده در فال تاس قرار می گیرند و منابع معتبرتری برای خواندن فال را دارا می باشند.تاس های شش وجهی به دو نوع تاس تقسیم میشوند. تاس غربی و تاس آسیایی. تاس غربی و تاس آسیایی با هم تفاوت هایی دارند که کاربرد آن ها را از هم متمایز میکند.

در تاس آسیایی شماره یک و شماره چهار به رنگ قرمز میباشد. و شماره یک از حالت عادی بزرگتر است تا تعادل و بالانس در بین انرژی های ساطع شده با سایر وجه های تاس در فال تاس برابر باشد تا به بهترین نتیجه برسیم. تفاوت دیگری که بین تاس غربی و تاس آسیایی وجود دارد این است که نقطه ها در تاس آسیایی به سمت مرکز متمایل هستند ولی در تاس غربی نقطه ها به سمت گوشه ها تمایل دارند.

 

تاس شش وجهی آسیایی

 

تاس آسیایی

 

تاس شش وجهی غربی

 

 تاس غربی

 

برای فال تاس میتوان از یک تاس، دو تاس و یا سه تاس استفاده کرد.استفاده از سه تاس در حال حاضر رایج ترین نوع فال تاس میباشد. که خود به دو نوع پرتاب تاس تقسیم میشود. 3 بار یک تاس پرتاب شود و سه تاس همزمان پرتاب شوند.

 

انواع فال تاس

فال تاس بر اساس فال نامه ترکی باستان

کتابی که امروزه در موزه در بریتانیا نگهداری میشود. این کتاب در غار موگای(غار هزار بودا - یکی از 3 معابد معروف چینی ها) در  دون هانگ چین پیدا شده ولی کتاب به خط ترکی باستان که منشا آن را دشت اورخون در مغولستان میدانند نوشته شده است.

در حال تکمیل

نظرات (2)

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

Kheili khube

Zahra Sarabi
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام ایا به کسی که دوستش دارم میرسم؟

پروین
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آخرین نظرات

§øğôl یک نظر در جواب فال اسم با حروف کلمن-ن ارسال کرده است
سپهر یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف س ارسال کرده است
من اصلأ نمی‌دونم چطوریه ولی خوبه حتماً
atena یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
واو همه رو زد ب هدف
رها یک نظر در فال قهوه ارسال کرده است
سلام وقت بخیر فال قهوه میخواستم تشکر از سایت خوبتون
ریحانه یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف ع ارسال کرده است
خدایا میخوامش ...علی جانم❤
Ali یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر اینده
صبا پورمحمد یک نظر در حروف ابجد و فال ابجد ارسال کرده است
فال می‌خوام برای عشق
مهدیه یک نظر در جواب فال اسم با حروف حطی - حرف ح ارسال کرده است
مهدیه هستم ۲۷ ساله اسم همسر منو بگید
مهدیه یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر منو بگید مهدیه ۲۷ساله
هستي یک نظر در فال اسم با حروف هوز - حرف اول "هـ" ارسال کرده است
نام همسر آينده من رو بگين لطفا

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیوستن به خانواده فالینه

ورود
x
x
ثبت
x

دریافت پیشنهادات داغ

Please enable the javascript to submit this form