فال حافظ

فال حافظ با استفاده از قدیمی ترین فال حافظ و معتبرترین متن اصلی دیوان حافظ

در صورت امکان قبل از گرفتن فال حافظ با دقت تمام آداب فال حافظ را بخوانید و در صورتی که فقط فال حافظ برایتان اهمیت دارد، نیت کرده و از این گزینه فال حافظ استفاده کنید اما لطفا آداب و رسوم پیش از فال حافظ را رعایت کنید.

 

 

چرا فال حافظ

از قدیم الایام دانستن آنچه در آینده برای انسان ها ممکن است پیش بیاید و پیشگویی و غیب گویی برای انسان جذاب و دوست داشتنی بود و انسان برای اخبار آینده از روش های مختلفی استفاده میکرد.حافظ به دلیل پاک بودن در جوانی و ورود به عرفان اشراقی توانست با الهامات و کراماتی که به او شد دیوانی بنویسد که در این دیوان در ظاهر به شرح حال زندگی خویش و شیوه ی عاشقی خود و در باطن با معانی عرفانی و مافوق مادی شعرهایی بسراید.به همین دلیل فال حافظ برای خبر آوردن از آینده و حداقل برای روشن کردن راه رسیدن به آینده ی بهتر و زیباتر در بین ایرانیان بسیار متداول و معمول است.حتی در ایام و اعیاد ویژه ایرانیان از دیوان حافظ برای فال گرفتن و تفال زدن برای شگوم و خوش یمن بودنش استفاده میکنند. یکی از این اعیاد شب یلدا است که حافظ خوانی و فال حافظ گرفتن جزئی جدایی ناپذیر از این عید باستانی گردیده است.در نوروز و در زمان نو شدن سال جدید و تحول طبیعت نیز بر سفره هفت سین، دیوان حافظ در کنار هفت سمبل زندگی و در کنار کتاب الهی و آسمانی خداوند قران خودنمایی میکند.

منابع اصلی فال حافظ

فال حافظ با استفاده از قدیمی ترین و معتبرترین متن اصلی دیوان حافظ

ویژگی های شعر حافظ

دیوان حافظ علاوه بر استفاده ابزاری برای فال گرفتن و هدایت انسانها برای پایداری در آینده ویژگی های دیگری نیز دارد.
• زیبایی کلامی
• زیبایی ادبی
• زیبایی معنایی
• زیبایی مفهومی
• چند لایه بودن اشعار حافظ
• پیشگویی و پیشبینی آینده و بیان حوادث پیش رو با رجوع به فال

ویژگی های فال حافظ

فال حافظ همانند دیگر بخش های دیوان حافظ بخشی جدایی ناپذیر از زیبایی های مفهمومی این دیوان است.در فال های حافظ ما میتوانیم ویژگی های برجسته ای را پیدا کنیم که موجب اعتقاد بیش از پیش ما به تفال زدن به حافظ میشود.
• خبر از آینده
• بیان مشکلات روزمره انسان ها
• درک حقیقت زندگی
• یاد دادن بهتر زیستن
• انتقال تجربه برای آیندگان
هنگامی که برای فال گرفتن به سراغ دیوان حافظ می رویم و بعد از انجام آداب فال گرفتن دیوان را باز میکنیم، بیشتر اوقات متحیر میشویم که چگونه حافظ در هشتصد سال پیش از ما به سئوالی که امروز در ذهن ما به وجود آمده جواب می گوید.انگار ما از حافظ سئوال کرده ایم و او دقیقا به سئوال ما از طریق جواب فال جواب ما را داده است.
حتی روخوانی دیوان حافظ برای انسان قرن بیست و یکم جذاب و تجربه ای فراتر از ظرفیت انسان هاست. ظرافت ها و صناعات ادبی به کار رفته در دیوان حافظ بسیار زیبا هستند و نشان دهنده ی قدرت و توانایی و آشنایی حافظ با ادبیات فارسی است.در روزگار حافظ ریا کاری و دورویی از پلشتی های روزگار آن زمان بوده و در جای جای دیوان حافظ به مقابله با ریاکاران پرداخته است. حافظ شخصیتی روشن فکر و آزاد اندیش و فراتر از زمان خود بوده و دلیل اینکه در خانه تمام ایرانی ها حتی در دورافتاده ترین مناطق نیز میتوان دیوان حافظ را به راحتی پیدا کرد همین شخصیت چند پهلوی اوست. دیوان حافظ که مانند کتاب جاودان است، نزد ایرانیان احترامی بسیار عظیم دارد به طوری که همانند کتاب قران از آن مراقبت میکنند و به آن احترام میگذارند.
در حال حاضر حافظ خوانی کار مشکلی است که هر کسی از پس آن بر نمی آید و دلیل اصلی این مشکل بودن خواندن دیوان حافظ این است که ما برای خواندن دیوان حافظ زمان لازم را نمیگذاریم. ما به عنوان یک ایرانی و به افتخار این شخصیت ماندگار باید از این نعمت الهی استفاده کنیم. و همزمان با استفاده از فال های حافظ که برای ما همچون تحفه ای از آینده است به صحیح خوانی و روان خوانی این اثر جاودان همت بیشتری بگماریم.

آداب پیش از فال گرفتن

آداب و رسوم مختلفی برای فال گرفتن با استفاده از دیوان حافظ مطرح شده است.شما میتوانید بدون هیچ منطقی و بی دلیل هم فال بگیرید.تنها مرحله ضروری نیت کردن است و بعد از آن میتوانید تفال بزنید ولی در زیر مراحلی برای نزدیک تر شدن جواب فال با جواب آنچه نیت کرده اید را بیان میداریم که بسیار موثر هستند.
• ابتدا بدن خود را از آلودگی ها پاک کنید. برای این کار استحمام و مسواک زدن توصیه شده است.استفاده از عطر نیز توصیه شده است.
• لباس تمیز و ترجیحا راحت بپوشید تا بدن خسته نشود و ذهن بتواند راحت تر به پرواز درآید. در مکانی تمیز و مرتب بنشینید.اگر در محیط اطراف شما لباس ها و وسایلتان نا مرتب است ، ابتدا سر و سامانی به آنها بدهید.این کار زمان زیادی از شما نمیگیرد. در محلی بنشینید که به شما حس خوب و مثبتی میدهد.بیان احساس شما در زمان فال گرفتن بسیار با اهمیت است.
اگر تمام مراحل بالا را انجام داده اید، الان احساس بسیار خوشایندی در شما به وجود آمده است زیرا قدم به قدم به آرامش روانی و رسیدن به سئوال خود نزدیک میشوید.
• ابتدا ذهن خود را خالی از افکار پوچ و بدبینی ها میکنیم. حداقل چند دقیقه متمرکز به خالق هستی و زیبایی های این جهان فارغ از تمام مشکلات میشویم.سعی کنیم احساس خوشبختی را حتی برای چند دقیقه در ذهن خود پرورش دهیم و حس کنیم.برای این کار و برای راحت تر شدن این مرحله میتوانیم چشمان خود را ببندیم.
ای خواجه حافظ شیرازی تو محرم و حافظ هر رازی
تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم دهم که بدهی به من جوابت
آنچه صلاح است را آشکار ساز گر مصلحت است آرزویم برآورده ساز
• برای شادی روح حافظ هفت صلواتی می فرستیم.
• برای پاک شدن قلبمان قبل از نیت تمرکز می کنیم (مسلمانان سوره فاتحه - سوره حمد – را میخوانند)
• برای فال گرفتن نیت خود را خالصانه در ذهن خود مرور میکنیم
• نیت می کنیم.

فال حافظ

و حال دیوان حافظ را باز میکنیم و یا بر روی "فال حافظ" کلیک میکنیم.

فال حافظ

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آخرین نظرات

§øğôl یک نظر در جواب فال اسم با حروف کلمن-ن ارسال کرده است
سپهر یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف س ارسال کرده است
من اصلأ نمی‌دونم چطوریه ولی خوبه حتماً
atena یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
واو همه رو زد ب هدف
رها یک نظر در فال قهوه ارسال کرده است
سلام وقت بخیر فال قهوه میخواستم تشکر از سایت خوبتون
ریحانه یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف ع ارسال کرده است
خدایا میخوامش ...علی جانم❤
Ali یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر اینده
صبا پورمحمد یک نظر در حروف ابجد و فال ابجد ارسال کرده است
فال می‌خوام برای عشق
مهدیه یک نظر در جواب فال اسم با حروف حطی - حرف ح ارسال کرده است
مهدیه هستم ۲۷ ساله اسم همسر منو بگید
مهدیه یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر منو بگید مهدیه ۲۷ساله
هستي یک نظر در فال اسم با حروف هوز - حرف اول "هـ" ارسال کرده است
نام همسر آينده من رو بگين لطفا

ما 132 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیوستن به خانواده فالینه

ورود
x
x
ثبت
x

دریافت پیشنهادات داغ

Please enable the javascript to submit this form