فال دومینو

سال های سال است که بازی دومینو یکی از محبوب ترین بازی ها برای کودکان و بزرگسالان و خانواده هاست. اما جالب است بدانید که سالها پیش از اینکه بازی دومینوز به محبوبیت برسد و به عنوان بازی مطرح شود ، چینی ها از این وسایل برای فال و پیش گویی آینده استفاده می کردند. چینی ها بعد از ورود و دیدن تاس و فال تاس به فکر تکمیل و رفع محدودیت شش گانه ی تاس افتادند و دومینو ابداع شد. دومینو محدودیت کمتری نسبت به تاس دارد و به عنوان یکی از وسایل مورد استفاده در فال و پیشگویی آینده در چین مورد استفاده قرار گرفت و فال دومینو به محبوبیت در کشور چین رسید.

قدیمیترین دومینو پیدا شده مربوط به 2200 سال پیش در چین است.هر دومینو شامل دو بخش است که در هر بخش یک شماره به صورت تعدادی نقطه حک شده است.دومینوی چینی شامل 21 قطعه است.هر قطعه دارای اسم مخصوص خودش است. به طور مثال قطعه 6-6 را آسمانی(Tian or Tin) مینامند.5-5 را شکوفه گیلاس (Mei or Mooi) و 4-4 را انسان (Ren or Yan) مینامند. همینطور 1-1 زمین (Di or Dei) و 2-2 را تخته(Ban) و 3-3 را بزرگ ( Chang or Cheung) مینامند.

دومینو در قرن هجده به اروپا رسید و یک خانه(خانه خالی) به شکل های دومینو اضافه شد تا قطعات دومینوی اروپایی به 28 قطعه برسد.بهترین قطعه 6-6 و بی ارزش ترین و کم اهمیت ترین قطعه خالی-خالی(0-0) است.

سه  روش برای بیرون کشیدن و خواندن فال دومینو وجود دارد.

روش اول : قطعه ها را به پشت گذاشته به طوری که اعداد را نبینیم و سپس آنها را با هم قاطی کنیم و همزمان با نیت 3 عدد از قظعه ها رو جدا کنیم.

روش دوم : قطعه ها را به پشت گذاشته به طوری که اعداد را نبینیم و سپس آنها را با هم قاطی کنیم و یکی از قطعه ها را بیرون بکشیم.سپس دوباره مهره ها را قاطی کرده و مهره دوم را بیرون بکشیم و دوباره قاطی کنیم و مهره سوم را بیرون بکشیم.

روش سوم : قطعه ها را به پشت گذاشته به طوری که اعداد را نبینیم و سپس آنها را با هم قاطی کنیم و یکی از مهره ها را بیرون بکشیم. سپس شماره را یاداشت کرده و مهره را به بقیه مهره ها اضافه کنیم و قاطی کنیم و مهره بعدی را بیرون بکشیم و عدد مهره را یاداشت کنیم و دوباره به بقیه مهره ها اضافه کنیم و دوباره قاطی کنیم و مهره آخر را بیرون بکشیم و شماره ی آن را هم یاداشت کنیم.در این حالت مهره ها میتوانند تکراری هم باشند و ظرفیت فال دومینو را بیشتر میکند.

در حال تکمیل

Comments (0)

هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.

نظر دادن رایگان است!

  1. به عنوان میهمان نظر شما ثبت میشود ثبت نام یا ورودبه حساب
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

ثبت نام|ورود

آخرین نظرات

اتنا مجدمی posted a comment in جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف ع
نام همسر علی
نظرباز posted a comment in فال تاروت
تست نظر
Guest posted a comment in فال ذهن
خیلی باحال بود
Guest posted a comment in درخواست فال ازدواج
سلام منم فال ازدواج میخواستم ممنونم

آمارکده فالینه

ما 187 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مسئولیت استفاده از خدمات فالینه

وب سایت فالینه هیچ مسئولیتی در قبال هر واکنش و عملی که بر پایه ی اطلاعات ارائه شده توسط این وب سایت انجام شود نخواهد بود. تمام اطلاعات ارائه شده فقط به قصد سرگرمی است و وب سایت فالینه مسئول برداشت شخصی شما و عواقب اشتباه برداشت شما نیست و نخواهد بود.  اعتقاد داشتن بازدیدکننده به فال، تفال و ماورا و استفاده از فالهای فالینه دیدگاه و نظر شخصی کاربران میباشد. شما با ورود به وب سایت فالینه تمام مسئولیت های ناشی از انتخاب خود را پذیرفته اید.در غیر اینصورت لطفا از وب سایت خارج شوید.