فال چیست

 

فال در لغت به معنی طالع، بخت، پیش گویی، عاقبت گویی و غیب گویی است. فال کلمه ای عربی است و در اصل "فأل" (با همزه) و بر وزن "لعل" یا "شأن" بوده است. معنی فارسی فال همان شگون است که شگون خود به دو بخش تقسیم میشود. شگون خوب و شگون بد. کلماتی مترادف برای این گونه وجود دارد از جمله فال خوب؛ فال نیک؛ فال فیروز؛ فال فرخ؛ فال سعد.... و برای فال بد؛ فال شوم؛ فال زشت؛ فال نامبارک؛ فال نحس

در تصویر زیر فال گیر بغدادی اثر کمال الملک را می بینید.در سال 1321 قمري کمال الملک با يكي از خدمه های خود به نام ناصر به بين‌النهرين رفت و دو سال در عراق اقامت کرد و در آن 2 سال تابلوهای فال گیر بغدادی یا یهودی فال گیر بغدادی ـ زرگر بغدادی و شاگردش ـ ميدان كربلا را کشید.

فال گیر بغدادی اثر کمال الملک 

در زیر نیز تابلوی مشهور و معروف پیشگوی ایرانی اثر میکل آنژ در کلیسای سیستینا، واتیکان را می بینید.

 تابلوی پیشگوی ایرانی اثر میکل آنژ در کلیسای سیستینا، واتیکان.

تعریف فال گرفتن

فال گرفتن به معنی اطلاع دادن از آینده و شناختن حوادث آن از راه شنیدنی ها و دیدنی هاست.در عربی به فال گرفتن برای فال خوب و نیک و فرخ تفال می گویند و برای فال شوم و نامبارک طیره به کار میرود.معادل فارسی فال و طیره ، مُروا که بر وزن خُرما(برای فال نیک) ومرغوا(برای فال بد) است .در این دو کلمه "مر" به معنی آواز مرغ می باشد.زیرا فال از روی حرکت و آواز پرندگان یا فال پرندگان در قدیم رواج بسیاری داشته. حتی از روی اسم و نام پرندگان نیز برداشت هایی در نوع فال زده میشد.برای مثال:
• عقاب به عقوبت
• هد هد به هدایت
• غراب به غربت
در زمان های قدیم هنگام دودلی و زمان های درماندگی به کاهنان مراجعه می کردند تا از این طریق بر دودلی و درمانگی خود فایق آیند و انواع فال ها در آن زمان رایج بوده است. از کف بینی ، جگربینی و شانه بینی و ماسه بندی وتعبیر خواب.
همانطور که در قران آمده است، حضرت یوسف به علم تعبیر خواب توسط خداوند آگاه شد.پس این نشانه است که در علوم ماورایی هنوز انسان به جایی نرسیده است و چنین علومی وجود دارند و کسانی که منکران این علوم هستند ، جز جاهلان واقعی، نیستند و کسانی هم که به این علوم واقف هستند یا چیزهایی میدانند هرگز به بازگویی آن اسرار نمیپردازند و این اسرار فقط و فقط در نزد عده ای محدود نگه داری میشود که در هر دوره از شاگردان نزدیک و لایق استادان خود بوده اند. فال نیز شاخه ای از علوم ماورایی و متافیزیکی تلقی می شود.در حدیث آمده است که پیامبر اسلام نیز فال را دوست می داشت و طیره را مکروه می شمرد.
فال با بعضی از اسباب فال برای فال آینده ،فال گذشته و فال حال استفاده میشود. که به فال آینده، پیشگویی نیز میگویند.

انواع فال

فال ها انواع گوناگونی دارند که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می کنیم.

 

فال حافظ

 

فال اسم

 

فال انبیا

 

فال ابجد

 

فال چای

 

فال تاروت

 

فال خون

 

فال چینی

 

فال موسیقی

 

فال ذهن

 

فال تاس

 

فال شیخ بهایی

فال چوب

فال ازدواج

فال تاس

فال دومینو

فال چینی

فال هندی

فال مصری

 

فال ژاپنی

 

فال هندسی

فال کادو

فال میوه

فال پرندگان

فال درخت

فال عطسه

فال نوین

فال آینه

فال شمع

 

و...

فال حافظ

فال حافظ وب سایت فالینه با ظاهری زیبا و جذاب از فال حافظ قابل دریافت است. حتی شما از این فال در وبلاگ خود استفاده کنید.

فال انبیا

فال انبیا الهی را میتوانید از فال انبیا دریافت کنید. این فال بر اساس یکی از قدیمی ترین اشعار مرتبط ارائه شده است.

فال اسم

فال اسم با استفاده از حروف ابجد و خواص آنها ارائه شده است. برای دسترسی به فال اسم از فال اسم استفاده کنید.

وب سایت فالینه (ثبت شده در وزارت ارشاد اسلامی) از این به بعد به عنوان مرجعی تخصصی برای انواع فال ها برای جلوگیری از سو استفاده افراد سودجو از باورها و اعتقادات مردم انجام وظیفه خواهد کرد.تمامیه اطلاعات مندرج در این وب سایت از منابع و مآخذ لاتین و زبان اصلی ترجمه و تفسیر شده اند و اختصاصا به وب سایت فالینه تعلق دارند و هرگونه کپی برداری شرعا و عرفا غیرقابل قبول و قابل پیگیری از مراجع قضایی می باشد.

وب سایت فالینه هیچ مسئولیتی در قبال هر واکنش و عملی که بر پایه ی اطلاعات ارائه شده توسط این وب سایت انجام شود نخواهد بود. تمام اطلاعات ارائه شده فقط به قصد سرگرمی است و وب سایت فالینه مسئول برداشت شخصی شما و عواقب اشتباه برداشت شما نیست و نخواهد بود.

Comments (0)

هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.

نظر دادن رایگان است!

  1. به عنوان میهمان نظر شما ثبت میشود ثبت نام یا ورودبه حساب
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

ثبت نام|ورود

آخرین نظرات

نظرباز posted a comment in فال تاروت
تست نظر
Guest posted a comment in فال ذهن
خیلی باحال بود
Guest posted a comment in درخواست فال ازدواج
سلام منم فال ازدواج میخواستم ممنونم
Guest posted a comment in حروف ابجد و فال ابجد
منیه جور طالعبینی زندگی کلی میخواستم

آمارکده فالینه

ما 281 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مسئولیت استفاده از خدمات فالینه

وب سایت فالینه هیچ مسئولیتی در قبال هر واکنش و عملی که بر پایه ی اطلاعات ارائه شده توسط این وب سایت انجام شود نخواهد بود. تمام اطلاعات ارائه شده فقط به قصد سرگرمی است و وب سایت فالینه مسئول برداشت شخصی شما و عواقب اشتباه برداشت شما نیست و نخواهد بود.  اعتقاد داشتن بازدیدکننده به فال، تفال و ماورا و استفاده از فالهای فالینه دیدگاه و نظر شخصی کاربران میباشد. شما با ورود به وب سایت فالینه تمام مسئولیت های ناشی از انتخاب خود را پذیرفته اید.در غیر اینصورت لطفا از وب سایت خارج شوید.