فال چای

چای از نوشیدنی های مورد علاقه ی ایرانیان از زمان سلطه ی انگلستان بر ایران در زمان رضا خان بوده است.قبل از آن نیز قهوه که مورد توجه دولت فرانسه (که در زمان قاچار بر مملکت عزیزمان ایران اشراف داشتند)بوده است.

بر همین اساس بسیاری گفته اند که فال قهوه از زمان قاچار برای تقویت خرافات در ممالک اسلامی گسترش داده شده و فال چای نیز توسط روباه پیر سیاست(انگلستان).ولی جالب است بدانید که نوشیدن چای و فال چای قدمتی 3 هزار ساله دارند و در تمدن چینی ما قبل تاریخ وجود داشتند.

از طرفی دیگر انسان ها همیشه سعی در پیشگویی و آینده نگری با استفاده از فال و فالگیری و پیشگویی بوده اند.

بیشتر روش های فالگیری و پیشگویی بر اساس انرزی های ساطع شده در جریان نظام هستی و همچنین نیرویی برتر به قصد راهنمایی و کمک به صاحب فال استوار هستند.

فال چای از فال قهوه کمی سخت تر است و برای مشاهده آثار و شکل های مختلف نیاز به تمرین  و ممارست بیشتری است که با مرور زمان این کار آسان تر می شود و بعد از تمارین زیاد فالگیر میتواند به راحتی جواب فال را از فال چای استخراج کند.

برای استفاده از فال چای از مراحل زیر استفاده کنید و آرامش در انجام مراحل را مد نظر داشته باشید.مقداری صبور باشید تا به بهترین و نزدیک ترین نتیجه در فال چای خود برسید.دقت کنید که چند روش برای فال چای وجود دارد که ما در اینجا به آسان ترین روش و متداول ترین اشاره می کنیم. در ضمن نوعی از فال چای وجود دارد که بسیار بسیار گران قیمت می باشد و فقط تعداد معدودی مفسر به آن روش احاطه دارند و در انگلستان نزدیک به یک میلیون پوند قیمت دارد.

فال چای یا فال تفاله چای

دم کردن و آماده سازی چای برای فال چای

انواع چای وجود دارند که میتوان با استفاده از آنها فال چای گرفت

 • چای سبز
 • چای سیاه
 • چای قرمز
 • چای سفید
 • چای بابونه
 • چای یاس
 • گل گاو زبان
 • و سایر چای های گیاهی و حتی دمنوش های گیاهی

برای اجرای فال چای میتوان از چای سیاه  که استفاده آن در ایران مرسوم است استفاده کرد. چای خوب برای استفاده در فال چای نباید بسیار درشت باشد و نباید کاملا از خاکه چای تشکیل شده باشد. چای خوب باید چای متعادل و معمولی باشد. اما بهترین چای برای استفاده ار فال چای، چای اورجینال است که منشا چای از چین میباشد. چای اورجینال یا چای ختایی که یکی از گرانبها ترین چای های موجود است و میگویند تنها نوع چای که مورد تایید طب سنتی است و از آن برای کمک به سلامتی بدن استفاده میکنند. چای چینی یا همان چای ختایی بهترین گزینه برای استفاده در فال چای است. البته میتوان از هر گونه چای دیگری که مناسب باشد استفاده کرد و از چای ایرانی و یا چای هندی نیز میتوان استفاده نمود. بهتر است که از چای معطر استفاده نکنید زیرا فرآوری چای از بکر بودن آن میکاهد و برای حصول نتیجه ی مناسب بهتر است از چای های بکرتر استفاده گردد. بسیار اهمیت دارد که از چای طبیعی استفاده شود و از چای های دستگاری شده مانند چای های عطری و طعم دار و ... استفاده نشود .طبیعی بودن چای تضمینی است برای نزدیکی به طبیعت و نظام هستی که باعث دقت در حصول نتیجه میگردد. از قوری و یا کتری استفاده شود که تفاله و چای از لوله آن به راحتی قابل عبور باشد. استفاده از چای کله مورچه برای فال چای به هیچ وچه مناسب نیست و با چای کله مورچه نمیتوان فال چای گرفت. ظرف مناسب برای فال چای، فنجان با رنگ روشن برای بهتر دیده شدن جایگاه تفاله های چای و همچنین فنجان با دهانه ی پهن میباشد که میدان دید گسترده تر باشد. لازمه که بدونید از استکان های کمر باریک برای فال چای استفاده نمیشود.

 1.  در تمام مسیر و قبل از نیت کردن، تمرکز فکری لازم است حتی پیش از دم کردن چای شما باید فکر خود را متمرکز به سئوالی که در ذهن دارید کرده و نفس های عمیق بکشید. این قسمت خیلی اهمیت دارد. برای ارتباط برقرار کردن با ماورا، حضور شما و هاله ی شما تاثیر گذار است با این حال بهتر است که با افکار خود به مقوله ای که در مورد آن میخواهید بیشتر بدانید تمرکز کنید. برای این قسمت که شاید یکی از مهمترین قسمت های ارتباط گیری با ماورا است، خواهشمندم دقیق به فکری که در ذهنتون هست متوجه باشید و افکار مزاحم دیگر را رها کنید. هر چه بیشتر و دقیق تر به موضوع فکری خود نزدیک تر باشید، نتیجه فال با دقت بیشتری قابل دریافت و استنباط خواهد بود.بسیاری در این مرحله به جای تمرکز به آینده و آینده بینی به اتفاقاتی که در گذشته افتاده تمرکز میکنند! این نکته ای است که بیشتر اوقات نادیده گرفته میشود. اگر قصد دیدن آینده را دارید، باید بر روی آینده متمرکز شوید و نه گذشته..
 2. برای راحتی مشاهده اشکال و نقوش از استکان و یا لیوان های دهن گشاد استفاده کنید که شفاف و ساده باشند.نلعبکی نیز بدون نقش و نگار و ساده انتخاب شود. دیواره ی استکان یا لیوان یا فنجان هر چه بیشتر شیب داشته باشد ، نقوش راحت تر شکل گرفته و بهتر خوانده میشوند.
 3. چای را جرعه جرعه و آرام آرام بنوشید و همزمان به نیت خود تمرکز کنید.  مقدار کمی از چای را باقی بگذارید به مقداری که تفاله ها در آن معلق باشند و مدام فکر خود را متمرکز موضوع مد نظر کنید. مقدار باقیمانده چای در فنجان مهم است. نباید آنقدر کم باشد که تفاله ها قدرت حرکت نداشته باشند و نباید آنقدر زیاد باشد که تفاله ها بعد از برگرداندن فنجان از فنجان به طور کامل خارج شوند. تقریبا کمتر از یک قاشق چای خوری باقیمانده چای کافی است.
 4. افراد دست راست با دست چپ و افراد چپ دست با دست راست سه مرتبه در جهت عقربه های ساعت استکان یا فنجان چای را بچرخانید. به طوری که هنگام چرخیدن استکان نقوش در حال شکل گیری باشند.(دست چپ یا راست بودن از اهمیت برخوردار است همینطور جهت حرکت دادن فنجان ها.پس برای گرفتن نتیجه مناسب و دلخواه و دقیق تر ختما از راهنمایی بالا استفاده کنید وگرنه فال چای شما از ارزش کمی برخوردار خواهد بود.)
 5. حال استکان یا فنجان را بر روی نعلبکی چرخانده و بین یک تا دو دقیقه منتظر بمانید تا ته مانده ی چایی به دیواره ها بچسبد(یا اگر از نعلبکی استفاده میکنید داخل نعلبکی بریزد.) حتما باید یک تا دو دقیقه صبر کرد تا علامت ها، نقش ها و اشکال شکل بگیرند و رطوبت چای کاملا رفع شود و آنها نسبتا سفت شوند. خشک شدن در این مرحله خیلی اهمیت دارد. در این مدت زمانی که منتظر هستید تا نتیجه نیت شما رفم بخورد، بهتر است که دست خود را نزدیک و روی فنجان قرار دهید و به نیت خود تمرکز کنید. تمرکز داشتن به نیت فال شما در تمام طول زمان فال چای گرفتن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 6. حال با آرامش برای فال چای حاضر شوید و استکان یا فنجان چای را برگردانید.و کمی منتظر بمانید تا نقوش شکل نهایی خود را بگیرند.
 7. در این مرحله که مرحله ی آخر فال چای است، میتوانید نقوش و علائم ظاهر شده در دیواره ی ظرف خود را بر اساس فال چای و آموزش در ادامه ی همین مقاله تفسیر نمایید.

نکته ی مهم در تفسیر فال چای این است که به خاطر سختی فال چای نسبت به قهوه نیاز به تمرین بیشتری دارد و اساسا فال چای تخصصی تر از فال قهوه میباشد. زیرا تاریخچه ی غنی تر و کامل تری برای آن نسبت به فال قهوه وجود دارد و یکی از دلایل مهجور بودن فال چای سختی انجام آن است. چون برای رسیدن به درجه قابل قبول که بتوان برای عموم مردم فال چای گرفت، باید مدت زمان طولانی تری تمرین داشته باشید. اما فال قهوه را به راحتی انجام میدهند و به دلیلی آسانی فال قهوه است که بسیار رایج و متداول تر است. البته از نعلبکی هم میتوان برای تکمیل فال خود استفاده کنید.بدین صورت که مفدار مایع چای موجود در نعلبکی را خالی کرده و اجازه تشکیل الگو و نقوش در آن را بدهیدو بعد از یک تا دو دقیقه به تفسیر فال خود بنشینید.

تفسیر فال چای از فال قهوه نیز مهیج تر و سخت تر است. و این کار در انگلستان، ولز، ایرلند، استرالیا، اسکاتلند، کانادا، هند و سریلانکا متداول است. و به عنوان هنر در این کشورها تمرین و تدریس میشود.

چه چیز باعث ارتباط فال با ماورا و آینده و مسیر سرنوشت افراد است ؟ همیشه این سوال در ذهن بسیاری از ناباوران و باورمندان به ماورا و آینده نگری وجود داشته و خواهد داشت. اما واقعا چطور نوشیدن چای و تمرکز کردن بر روی نیت و مسئله ای که در زندگی روزمره با آن درگیر هستیم میتواند مسیر آینده را به ما نشان دهد ؟ جواب این سئوال ساده نیست ولی به ساده ترین راه ممکن بیانش میکنیم. "ضمیر برتر" (که ارتباط مستقیمی با افکار ما در دنیای کوانتوم دارد) با کنترل کردن  حرکت دست ما و محیط اطراف ما و همچنین ارتعاشات و تکانه های کوچک و درشت، شکل ها و نقوش متفاوت را به برای ما متناسب با افکار و نیت فال چای شما به وجود می آورد. بسیاری ضمیر برتر را قدرتی از قدرت های الهی میدانند و بسیاری آن را به قذرت ذهن و فکر بشر مرتبط میدانند. اما مهم نیست کدام یک صحیح یا صجیج تر است. نکته مورد توجه استفاده از این قدرت برای پیدا کردن و هموارتر کردن و بهتر دیدن راه آینده است.

تفسیر فال چای

در مسیر تفسیر فال چای شما باید بدانید دقیقا با چه چیزهایی روبرو خواهید شد. تفاله ها در نعلبکی و یا در انتهای فنجان و دیواره های آن نقش ها و شکل هایی را تداعی خواهند کرد. اگر بدون دقت و با نگاه معمولی به تفاله ها بنگرید قطعا چیز خاصی مشاهده نخواهید کرد و به غیر از  پراکندگی غیر همگون تفاله ها و به صورت کاملا تصادفی چیزی دیگر قابل مشاهده نخواهد بود.. اما اگر با نگاهی نافذ تر و با دقت بیشتری و به قصد یافتن اشکال و نقوش نگاه کنید، نقوش و اشکال برای شما پدیدار خواهند شد. این نقش ها و شکل ها میتوانند تداعی کننده انسان یا حیوان یا اشیائی مانند تاج، تابوت و ... باشند که در زندگی روزمره با آنها در ارتباط هستید و در دنیای پیرامون شما وجود دارند. نقوش تداعی شده میتواند گل یا درخت باشند یا میتوانند اعداد باشند و حتی حروف یا شکل(مانند دایره، مثلث و مربع و ..). شاید برای شما عجیب باشد که چطور ممکنه با وجود این همه زبان های متفاون برای هر شخص به زبان خودش شکل های حروف تداعی شود. درسته که عجیب و کمی حیرت انگیز به نظر میرسد ولی واقعیت دارد و این مطلب وجود دارد و بارها و بارها ثابت شده است.

تفسیر زمان در فال چای

برای تفسیر زمان دو روش کاملا متفاوت و بعضا متناقض مورد استفاده قرار میگیرد.

روش اول:

اگر از خود فنجان به عنوان ابزار فال چای استفاده میکنید باید بدانید که محل قرار گرفتن اشکال و نقوش نیز مهم هستند. به طور مثال هر چقدر نقوش و اشکال  به وجود آمده به مرکز فنجان نزدیک تر باشند در آینده ی نزدیک تر قابل تفسیر خواهند بود و هر چقدر به لبه های فنجان نزدیک باشند از حال دورتر میشوند و در آینده ی دور اثرات خود را نمایان خواهند کرد. این قانون برای نعلبکی هم صادق است. هر چه نقوش و اشکال به مرکز نعلبکی نزدیک تر باشد، حوادث و رویداد های نزدیک تری را درخواهید یافت و هرچه به سمت کناره ها و لبه های نعلبکی پیش میرویم احتمالات به آینده ی دورتر اشاره میکند.

روش دوم :

مبدا تحولات و تاریح محل قرار گرفتن انگشتان شما در دستگیره ی فنجان است و هر چه از آن دور تر رویم، نشان دهنده ی آینده ی دورتر و هرچه نزدیکتر از آن باشیم نشان دهنده ی آینده ی نزدیک تر است. در این حالت دور ترین زمان ها در کف فنجان هستند و آینده ی نزدیک در بر روی لبه ها و نزدیک تر به دستگیره فنجان است. روش دوم متداول تر است و بیشتر مورد استفاده آینده بین ها قرار میگیرد. در این روش دستگیره به عنوان مبدا و خانه ی مشاوره در نظر گرفته میشود و خوانش با توجه به مبدا و مرکز قابل خوانش خواهد بود.

سایز و اندازه ی اشکال و نقوش در خوانش و تفسیر فال چای تاثیر دارند. به طور مثال پرنده ی بزرگ در فال چای به معنی خبر مهم و بزرگی است که در راه است و پرنده ی کوچک را میتوان به خبری با درجه اهمیت معمولی و عادی تفسیر کرد. در کل باید بدانید که پرنده در فال چای به معنی "خبر" میباشد. البته سمت و سوی حرکت پرنده هم مهم است. اگر به سمت خانه (دستگیره فنجان) حرکت میکند، خبری در راه خواهید داشت و اگر از دستگیره فنجان در حال دور شدن است، یعنی به کسی خبری میدهید. ممکن است این نوع خبر با استفاده از تلفن، تلگراف و یا حتی شبکه های اجتماعی باشد.

خاک چای موجود در چای باعث به وجود آمدن خطوط و نقطه هایی در فنجان یا نعلبکی خواهد شد. با استفاده از این خطوط و نقطه ها میتوان تشکیل حروف را داد.

 

 

 

در حال تکمیل

نظرات (2)

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

Makhaham k bafahmam dar ayanda mofaq kham shod na

نبیلا
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام من فال چای گرفتم ودر دهانه فنجان یک دست که سه چیز واردش می شد و در میانه فنجان یک زن در حال سجده و التماس و گریه ودر وسط فنجان یک دو راهی و یک روباه و یک خانه کوچک ودر لبهی دیگر فنجان یک جام دیده می شد میشه لطفا معانی این اشکال رو برام...

سلام من فال چای گرفتم ودر دهانه فنجان یک دست که سه چیز واردش می شد و در میانه فنجان یک زن در حال سجده و التماس و گریه ودر وسط فنجان یک دو راهی و یک روباه و یک خانه کوچک ودر لبهی دیگر فنجان یک جام دیده می شد میشه لطفا معانی این اشکال رو برام بنویسید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/؟ یک دنیا ممنون

ادامه
رامش
هنوز نظری ارسال نشده است

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آخرین نظرات

§øğôl یک نظر در جواب فال اسم با حروف کلمن-ن ارسال کرده است
سپهر یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف س ارسال کرده است
من اصلأ نمی‌دونم چطوریه ولی خوبه حتماً
atena یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
واو همه رو زد ب هدف
رها یک نظر در فال قهوه ارسال کرده است
سلام وقت بخیر فال قهوه میخواستم تشکر از سایت خوبتون
ریحانه یک نظر در جواب فال اسم با حروف سعفص - حرف ع ارسال کرده است
خدایا میخوامش ...علی جانم❤
Ali یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر اینده
صبا پورمحمد یک نظر در حروف ابجد و فال ابجد ارسال کرده است
فال می‌خوام برای عشق
مهدیه یک نظر در جواب فال اسم با حروف حطی - حرف ح ارسال کرده است
مهدیه هستم ۲۷ ساله اسم همسر منو بگید
مهدیه یک نظر در فال اسم ارسال کرده است
اسم همسر منو بگید مهدیه ۲۷ساله
هستي یک نظر در فال اسم با حروف هوز - حرف اول "هـ" ارسال کرده است
نام همسر آينده من رو بگين لطفا

ما 125 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیوستن به خانواده فالینه

ورود
x
x
ثبت
x

دریافت پیشنهادات داغ

Please enable the javascript to submit this form